Про декларування майнового стану та доходів громадян йшлося на «гарячій лінії»

Дата: 09.05.2024 22:45
Кількість переглядів: 45

   Начальником Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарасом Печорою було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань декларування минулорічних доходів, з яких не були сплачені податки.

У ході спілкування додзвонювачі були повідомлені, що з 1 січня 2024 року введена в дію нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи, у зв’язку із набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мін’юсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.  

Нова форма декларації передбачає відокремлення податкових зобов’язань по податку на доходи фізичних осіб при визначенні мінімального податкового зобов’язання фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь. 

Крім того, змінився порядок розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку за витратами, понесеними відповідно до пункту 166.3 статті 166 розділу IV Податкового кодексу України, крім витрат, зазначених у підпункті 166.3.10 пункту 166.3 статті 166 розділу IV Кодексу (додаток Ф3 до декларації).  

Фахівець нагадав про можливість отримання податкової знижки за понесеними витратами впродовж минулого року. Таким правом громадяни можуть скористатися упродовж усього 2024 року. 

Під час телефонного спілкування платників інформували про електронні сервіси ДПС, зокрема про роботу сервісу Електронний кабінет платника та застосунку «Моя податкова».

 

Відбувся семінар-тренінг для підприємців

   Днями у приміщенні Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся семінар-тренінг для представників бізнесу щодо податкового законодавства.

Податківці розповіли присутнім на заході про необхідність застосування РРО/ПРРО та ведення у встановленому порядку облік товарних запасів, про електронні сервіси ДПС, зокрема за стосунок для смартфонів «Моя податкова», про мінімальне податкове зобов’язання, фінансові санкції при неоформлені найманих працівників. Однією з провідних актуальних тем семінару стала деклараційна кампанія. Так, присутнім розповіли про особливості подання декларації про доходи, терміни та способи її подання. 

Чимало запитань від суб’єктів господарювання стосувалися питань перевірок бізнесу, а також проведення розрахунків у безготівковій формі.

Тренінг пройшов у форматі активного обговорення, де платники мали можливість отримати відповіді на усі свої питання щодо оподаткування.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора