Податківці роз’яснюють громадянам порядок декларування доходів за минулий рік

Дата: 12.04.2024 14:17
Кількість переглядів: 70

   Начальник Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора провів робочу зустріч для платників податків та громадян щодо подання декларацій про майновий стан та доходи за результатами 2023 року. 

Під час чергової зустрічі з платниками очільник інспекції розповів громадянам про декларування доходів, отриманих у минулому році, та зміни в декларації про майновий стан та доходи. Посадовець наголосив, які доходи підлягають обов’язковому декларуванню, які саме громадяни зобов’язані до 1 травня 2024 року подати декларацію про майновий стан і доходи та звернув увагу на переваги подання декларації про майновий стан і доходи в електронній формі.

Керівник податкової інспекції порекомендував платникам подати податкову декларацію в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет або через мобільний застосунок «Моя податкова». За його словами в Електронному кабінеті створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи»,  який надає можливість часткового автоматичного передзаповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна. 

Крім цього, Тарас Печора розповів як скористатися своїм правом на податкову знижку за понесеними у 2023 році витратами за навчання, сплату відсотків за іпотечним кредитом та для внутрішньо переміщених осіб за витратами на оренду житла.

Звернув увагу на необхідності застосування фізичними особами підприємцями II-IV груп РРО або ПРРО у разі здійснення розрахунків з покупцями за готівку та що відновлено застосування штрафних санкцій за порушення законодавства щодо застосування РРО або ПРРО.

Зазначив, що суб’єкти господарювання можуть самостійно за власним бажанням обрати класичний або програмний РРО, в залежності від своїх функціональних потреб та фінансових можливостей.

На завершення заходу платники податків отримали кваліфіковані відповіді з питань оподаткування. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора