Щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу!

Дата: 29.03.2024 16:03
Кількість переглядів: 109

Фото без опису

 На виконання листа Державної екологічної інспекції  у Львівській області від 01.03.2024 №06-645 «Про посилення заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу » відповідно до вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу та рослин, занесених до Червоної книги України  виконавчий комітет Новояричівської селищної ради в межах наданих повноважень повідомляє наступне.

      Охорона ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, зокрема тих, що занесені до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, є дуже важливим завданням для збереження біорізноманіття нашої країни. Ці рослини є унікальними та надзвичайно цінними елементами нашої природи, тому їх захист від знищення та заборона торгівлі є надзвичайно важливим завданням.

    Більшість ранньоквітучих рослин, які занесені до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, є рідкісними та зникають з природного середовища. Їх знищення може спричинити зменшення біорізноманіття та порушити природну рівновагу.

    Охорона ранньоквітучих рослин здійснюється шляхом запровадження заходів природоохоронного режиму для територій, де знаходяться ці види, та забороною їх вирубки, знищення та збирання. Також важливим є заборона торгівлі цими рослинами, що допомагає зменшити тиск на природні популяції та забезпечити їх збереження. З метою збереження цих видів рослин, уряд України прийняв ряд законодавчих актів, які передбачають заборону на їх вирубування, знищення, збирання та продаж. Наприклад, Закон України "Про рослинний світ" передбачає, що рослини, які занесені до Червоної книги, є об'єктом державного захисту і підлягають особливому режиму охорони.

     Продаж первоцвітів (як і купівля) несе в собі порушення законів України «Про Червону книгу України» та «Про рослинний світ».

  • Торгівля рослинами занесеними до Червоної книги заборонена та карається кількома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема: стаття 88-1 (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу) передбачає накладення штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 510 до 850 грн.
  • Згідно частини 2 цієї ж статті ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу.
  • Стаття 90 (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України), а також статті 159 і 160 (порушення правил торгівлі на ринках і торгівля з рук у невстановлених місцях) теж передбачають штрафи. Крім того, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2012 року №1030, зі змінами і доповненнями, за кожну зірвану рослину з Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, (за кожну штуку), наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн., шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду, сон трава – від 37 до 62 грн. у залежності від виду.
  •  Відповідно до абзацу 5 пункту 41 «Правил торгівлі на ринках», заборонена торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України, дикорослими рослинами, у тому числі лікарськими, та частиною 4 статті 9 Закону України «Про рослинний світ», торгівлю лікарськими і декоративними видами рослин та їх частинами (конвалія звичайна), зібраних в порядку загального користування, заборонено.

      Таким чином, з метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства в частині незаконного збору і заготівлі, торгівлі рідкісними та зникаючими ранньоквітучими рослинами і первоцвітами, закликаємо усіх громадян бути свідомими, берегти природу і не знищувати ранньоквітучі об’єкти рослинного світу.

 

       Якщо ви стали свідком незаконного збору, продажу чи транспортування весняних квітів, будь-ласка, викличте на місце несанкціонованої торгівлі представників  правоохоронних органів та повідомте Державну екологічну інспекцію у  Львівській області  (тел. (032) 238-73-70 ).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора