Кваліфіковані консультації – в Кам’янка-Бузькій ДПІ

Дата: 20.02.2024 14:22
Кількість переглядів: 72

   Платники податків, які звертаються за сервісними послугами до Центру обслуговування платників Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області, отримують від працівників податкової інспекції фахові роз’яснення щодо застосування податкового законодавства.  

Зокрема, під час проведення тренінгу податківці розповіли присутнім, що громадяни, які впродовж минулого року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2024 року, а суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначені в декларації, необхідно сплатити до 1 серпня цього року.  

Надати податкову декларацію платник може за вибором – особисто або уповноваженою на це особою, поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет. З 01.01.2024 р. діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкція щодо її заповнення, оновлена редакція яких затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Нова форма податкової декларації передбачає виокремлення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) при визначенні мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь. Водночас було звернуто увагу, що сплата податку при визначенні МПЗ фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) здійснюється за кодом бюджетної класифікації «11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».

Також було проінформовано платників про мобільний застосунок Моя податкова, де у розділі «Послуги» є можливість подати декларацію про майновий стан і доходи з метою декларування неоподаткованих доходів, а  також для отримання податкової знижки. Роз’яснили, що завантажити застосунок Моя податкова можна в AppStore або GooglePlay.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора