Про декларування доходів громадян розповіли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Дата: 20.02.2024 14:22
Кількість переглядів: 79

  Фахівці Кам’янка-Бузької ДПІ продовжують інформувати платників податків та громадян щодо кампанії декларування доходів  громадян, отриманих протягом 2023 року. Під час  чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальник Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора відповідав на питання додзвонювачів.  

Питання стосувалися доходів, які підлягають декларуванню, необхідності подання та порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи, порядку оподаткування і декларування спадщини, продажу рухомого і нерухомого майна, прощеного боргу та права на податкову знижку з деяких понесених витрат.

Відповідаючи на питання, посадовець також наголошував  на зручності процедури декларування доходів громадянами через електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи» розділу «ЕК для громадян» в Електронному кабінеті. За допомогою даного сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді. А для декларантів, які використовують право на податкову знижку також  є можливість додавання копій первинних документів.

Питання додзвонювачів стосувалися заповнення й подання річної податкової звітності та додатків по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з урахуванням особливостей сплати в період воєнного часу,  формування електронних версій  звітів та порядку отримання електронного  цифрового підпису від ДПС.  

Також під час спілкування було наголошено, що для подання декларації громадяни також можуть скористатися мобільним застосунком «Моя податкова». Для роботи з цим сервісом необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу або за допомогою Дія-підпис. 

На всі поставлені під час «гарячої лінії» питання були надані роз’яснення згідно з чинним законодавством.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора