Про обов’язкове декларування доходів, отриманих в 2023 році, та діючі електронні сервіси ДПС розповіли під час зустрічі у Кам’янка-Бузькій ДПІ

Дата: 22.01.2024 13:51
Кількість переглядів: 59

   Під час чергової зустрічі з платниками податків начальник Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора розповів, що громадяни, які впродовж минулого року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2024 року. 

Податківець звернув увагу, що надати податкову декларацію платник може особисто або уповноваженою на це особою, поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації.

За словами Тараса Печори, суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначені в декларації, необхідно сплатити до 1 серпня цього року. 

Також посадовець розповів  про можливість використання електронних сервісів ДПС  – Електронний кабінет та застосунок Моя податкова, за допомогою яких можна в режимі реального часу провести звірку по платежах до бюджету, дізнатись про наявність чи відсутність податкового боргу, сплатити податки до бюджету тощо. За допомогою приватної частини Електронного кабінету можна подати податкову звітність в електронному вигляді, автоматично перевірити заповнену звітність на наявність арифметичних помилок та оновлення версій форматів документів, які є підставою для нарахування і сплати податків. Також у Електронному кабінеті платник може переглянути особисту інформацію-реєстраційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом.  

Новий мобільний застосунок «Моя податкова» є простим та зручним інструментом для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням  платіжних систем.

На завершення зустрічі керівник відомства звернув увагу на необхідності застосування підприємцями II-IV груп РРО або ПРРО у разі здійснення розрахунків з покупцями за готівку та відновлення застосування штрафних санкцій за порушення законодавства щодо застосування РРО або ПРРО.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора