Практикум з використання електронних сервісів ДПС провели у Кам’янка-Бузькій ДПІ

Дата: 04.01.2024 21:18
Кількість переглядів: 35

    Нещодавно заступницею начальника Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Оксаною Солонинкою проведено практикум для громадян щодо подання декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки за навчання.

Фахівець розповіла про функціонал електронного сервісу Електронний кабінет, який створено для забезпечення належного сервісного обслуговування платників податків на вебпорталі ДПС України, і за допомогою нього платники податків можуть вести документообіг та сплачувати податки онлайн, не відвідуючи Центри обслуговування платників, що значно економить час та надає можливість уникнути черги. Також додала, що у випадку помилкового подання податкової звітності платнику податків необхідно: 

- до закінчення граничного строку подання такої податкової звітності подати податкову декларацію з ознакою «Звітна нова» та виправити помилки; 

- після граничного терміну подання такої податкової звітності та виникнення податкових зобов’язань, подати податкову декларацію з ознакою «Уточнююча».  

Також в ході заходу було проінформовано про мобільний застосунок «Моя податкова» від ДПС . Застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS! 

 «Моя податкова» – простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем. 

У розділі «Мої дані» застосунку можна отримати інформацію про: адресу реєстрації та фактичне місце проживання; обʼєкти оподаткування; обовʼязок сплатити суму грошового зобовʼязання (ППР); стан розрахунків з бюджетом. 

У розділі «Послуги» доступно: направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів; подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка). 

У розділі «Повідомлення» доступні: квитанції; відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків;інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору; листи контролюючого органу.

На практикумі розповіли і про податкову знижку для внутрішньо переміщених осіб за витратами на оренду житла.

Цікавила платників і тема заповнення поля «Призначення платежу» у платіжних інструкціях при сплаті податків і зборів, щодо форми призначення платіжної інструкції згідно із стандартом ISO 20022, а також реєстрація і використання РРО/ПРРО. 

Зустріч відбулася у форматі відкритого діалогу, де всі присутні мали можливість обговорити проблемні питання, висловити свої враження, зробити висновки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора