Про проведення сеансу телефонного зв'язку «гаряча лінія»

Дата: 04.01.2024 21:16
Кількість переглядів: 33

    У Центрі обслуговування платників Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи через Електронний кабінет.  

На запитання абонентів відповідали фахівці інспекції.  

Під час сеансу телефонного зв’язку платників цікавили питання подання податкової декларації про майновий стан і доходи з метою використання права на податкову знижку за 2022 рік за допомогою Електронного кабінету. Платники  цікавилися особливостями подання документів для отримання податкової знижки за навчання дітей, страхування життя самих платників податків та членів їх сімей, витрат, пов’язаних з репродуктивними технологіями.

Крім того, додзвонювачі цікавились можливістю одержати довідки про доходи за 2022 рік в електронному вигляді через Електронний кабінет, як дізнатись про стан розрахунків з бюджетом.

Надано роз’яснення, що для подання декларації громадяни можуть скористатися Електронним кабінетом платника або мобільним застосунком «Моя податкова». При цьому Лілія Дика наголосила, що для роботи з цими сервісами також необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу. 

Застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS!

Також, платники податки цікавились реєстрацією ПРРО через Електронний кабінет. Надано роз’яснення, що реєстрація програмних реєстраторів розрахункових операцій здійснюється на підставі заяви про реєстрацію ПРРО за формою № 1-ПРРО (J/F1316602). Така заява подається в електронній формі через Електронний кабінет або засобами телекомунікацій. З інструкцією щодо заповнення форми № 1-ПРРО через Електронний кабінет можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/instruktsii-schodo-zapovnennya-form/.

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації, ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій. Після включення ПРРО до Реєстру такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.

Платникам були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства та рекомендовано, також, застосовувати новий сервіс від ДПС - мобільний застосунок «Моя податкова».  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора