Якісні консультації надають платникам у Кам’янка-Бузькій ДПІ

Дата: 19.12.2023 21:41
Кількість переглядів: 31

    Нещодавно начальник Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора провів зустріч щодо подання звітності в електронному вигляді, під час якої платники отримали як теоретичні знання, так і практичний досвід, у тому числі щодо заповнення звітності в електронному вигляді з метою реалізації права на отримання податкової знижки. 

Керівник ДПІ проінформував платників податків, що подати декларацію про майновий стан і доходи з копіями підтверджуючих документів можна віддалено через Електронний кабінет на сайті http://cabinet.tax.gov.ua або через мобільний застосунок «Моя податкова». 

«Моя податкова» – це безкоштовний застосунок, який забезпечує платникам простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби. Мобільний застосунок надає можливість швидко отримувати необхідну інформацію, подавати заяви та декларації, сплачувати податки. Його можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS. Для цього потрібно мати лише електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.

Застосунок містить такі розділи: 

«Мої дані» – можна отримати інформацію про адресу реєстрації та фактичне місце проживання, об’єкти оподаткування, обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР),  стан розрахунків з бюджетом; 

«Послуги» – направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів, подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка); 

«Повідомлення» – доступні: квитанції, відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору, листи контролюючого органу.    

Частина сервісів застосунку доступна без ідентифікації: перевірка чека, пошук акцизної марки, дані з реєстру платників ПДВ, єдиного податку. Інші сервіси доступні після ідентифікації будь-яким файловим КЕП або хмарним КЕП – ДіяПідпис, SmartID тощо.  

Крім того, щоб швидко і зрозуміло дізнатися про особливості податків і зборів, функціонал електронних сервісів пропонує розділ вебпорталу ДПС «Онлайн-навчання» за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.

Робота ДПС активно спрямована на розвиток онлайн-сервісів, щоб зробити максимально зручними свої послуги для платників податків. 

Також Тарас Печора коротко розповів про основні зміни в податковому законодавстві, внесені Законом України № 3219. Наголосив на необхідності застосування фізичними особами підприємцями II-IV груп РРО або ПРРО у разі здійснення розрахунків з покупцями за готівку та зазначив, що відновлено застосування штрафних санкцій за порушення законодавства щодо застосування РРО або ПРРО.

Звернув увагу, що суб’єкти господарювання можуть самостійно за власним бажанням обрати класичний або програмний РРО, в залежності від своїх функціональних потреб та фінансових можливостей.

Учасники зустрічі отримали рекомендації та цінні знання, які допоможуть їм ефективно працювати в правовому полі та дотримуватися законодавства.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора