Про актуальні питання податкового законодавства йшлося під час «гарячої лінії» у Кам’янка-Бузькій ДПІ

Дата: 10.12.2023 21:18
Кількість переглядів: 27

  Нещодавно у Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбулася «гаряча лінія» про актуальні питання податкового законодавства відповідно до норм Закону України від 30.06.2023 року №3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», зокрема щодо застосування РРО та/або ПРРО. На запитання платників податків відповідала заступниця начальника Кам’янка-Бузької ДПІ Оксана Солонинка.

Під час спілкування платники мали змогу отримати кваліфіковані відповіді на різноманітні питання оподаткування, такі як: порядок застосування РРО/ПРРО, порядок отримання податкової знижки, порядок нарахування та сплати МПЗ та інші.
 Під час телефонної розмови посадовиця акцентувала увагу додзвонювачів на обов’язковому застосуванні РРО/ПРРО суб’єктами підприємницької діяльності, оскільки з
1 жовтня цього року відновлено відповідальність за не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО відповідно до норм Закону України від 30.06.2023 року №3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України  щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».   

Також платникам податків, які цікавилися порядком реєстрації РРО та програмного РРО, фахівець детально розповіла які документи та в якій послідовності необхідно надавати для реєстрації РРО/ПРРО.

Крім того Оксана Солонинка повідомила які саме сервісні послуги можна отримати через Електронний кабінет платника. Так, за допомогою приватної частини Електронного кабінету можна подати податкову звітність в електронному вигляді, автоматично перевірити заповнену звітність на наявність арифметичних помилок та оновлення версій форматів документів, які є підставою для нарахування і сплати податків. Також у Електронному кабінеті платник може переглянути особисту інформацію – реєстраційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом. Крім того, можна надіслати в електронному вигляді листи, запити за встановленими формами отримання інформації, переглянути раніше подану звітність та квитанції про приймання та обробку податкової звітності, інформаційні повідомлення, тощо. Електронний кабінет є найбільш популярним сервісом ДПС, адже скорочує час на оформлення  та подання податкової звітності, зберігаючи час для бізнесу.   

Також заступниця начальника ДПІ наголосила, що тепер від ДПС доступний новий мобільний застосунок «Моя податкова». Застосунок можна завантажити на телефон як на платформі Android, так і IOS. «Моя податкова» – простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем, який можна завантажити  на телефон.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора