Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує! «Гаряча лінія» відбулася у Кам’янка-Бузькій ДПІ

Дата: 16.10.2023 12:59
Кількість переглядів: 45

      Тема телефонного спілкування із платниками – застосування касових апаратів, програмних РРО суб’єктами господарювання, а також відповідальність за непроведення належних готівкових розрахунків, невидачу чеків. Цього разу на запитання платників податків відповідав начальник Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора. Податківець вкотре нагадав основні податкові новації, які вступили в дію з 1 жовтня у зв’язку з набуваттям чинності Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Посадовець наголосив, що даним документом відновлено відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Тарас Печора нагадав, що суб’єкти господарювання, які проводять розрахункові операції зобов’язані застосовувати традиційні касові апарати або програмні РРО. За його словами, програмні РРО можна безкоштовно отримати в податковій службі. Для цього суб’єкту господарювання необхідно отримати електронний підпис, зареєструвати господарську одиницю (подання форми 20-ОПП), встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності, це може бути комп’ютер, смартфон чи планшет. Наступний крок – реєстрація касового апарату (подання заяви 1-ПРРО) та касирів (подання форми 5-ПРРО). Надалі користувач може вводити товари, редагувати дані тощо. Після цього вже можна відкривати зміну, реєструвати розрахункові операції та відправляти електронні чеки. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора