Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує! Оновлено довідники податкових пільг

Дата: 17.07.2023 18:09
Кількість переглядів: 45

   Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що ДПС України оновлено довідники податкових пільг станом на 01.07.2023. Так, діють:

- Довідник податкових пільг № 117/1, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник інших податкових пільг № 117/2.

У зазначених довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток підприємств, ПДВ, акцизного податку, плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та ін., а також початок та кінець дії пільг.

Нагадуємо, що облік сум податкових пільг, отриманих суб’єктами господарювання, здійснюють контролюючі органи на підставі інформації, наявної у поданих такими суб’єктами господарювання податкових деклараціях.

З довідниками податкових пільг можна ознайомитись на вебпорталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html. 

Проставлення апостиля в ДПС

     Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує, що Державна податкова служба України для проставлення апостиля та з метою належного виконання вимог Правил проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затверджених спільним наказом МЗС, МВС, МОН, Мінфіну, Мін'юсту від 17.03.2023 року №125/209/293/139/999/5 «Про затвердження Правил проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав» (далі – Правила), повідомляє.

Проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються Державною податковою службою України та її територіальними органами, здійснюється ДПС відповідно до Правил, затверджених спільним наказом.

Апостиль проставляється на вимогу особи, яка підписала документ, або на вимогу фізичної/юридичної особи (їх представників).

Відповідно до пункту 6 Правил для проставлення апостиля необхідно подати:

- оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;

- документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати, чи його копію, засвідчену в установленому порядку;

- заяву від особи, яка подає такі документи.

Для зручності платників податків розроблено рекомендовані форми Заяв про проставлення апостиля в Державній податковій службі України на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав для фізичних та юридичних осіб.

Форми Заяв доступні за посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/apostil/78289.html. 

Податківці інформують платників про електронні сервіси ДПС

     Фахівці Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області на тренінгах розповідають платникам податків про електронні сервіси податкової служби та подання  звітності онлайн.

Зокрема, звертається увага платників податків на зручність та простоту електронного звітування за допомогою безкоштовного сервісу «Електронний кабінет», що розташований на веб-порталі Державної податкової служби України.

На відміну від інших програм для подання електронної звітності сервіс «Електронний кабінет» не потребує інсталяції програмного забезпечення, та забезпечує цілодобову взаємодію платників податків з органами державної податкової служби в режимі реального часу. Вхід до податкового сервісу «Електронний кабінет» можна здійснити за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також на веб-порталі ДПС України.

Вхід до особистого кабінету здійснюється платником при наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який можна отримати у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНЕДП).

Для надання податкової звітності в електронному виді необхідно отримати  позитивний статус Суб’єкта електронного документообігу, для чого необхідно виконати наступні кроки:

-                     отримати КЕП у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг;

-                     підключитись до сайту  https://cabinet.tax.gov.ua або встановити спеціалізоване програмне забезпечення для подання електронної звітності;

-                     укласти договір про визнання електронних документів шляхом надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог законодавства. Підтвердженням  про приєднання автора до Договору є отримання автором відповідної квитанції про прийняття контролюючим органом такого документа;

-                     надання платником електронної звітності з використанням кваліфікованого електронного підпису.

У приватній частині «Електронного кабінету» авторизовані платники мають можливість дистанційної роботи в режимі онлайн щодо: облікових даних платника; надання податкових декларацій до податкової інспекції в електронному вигляді; перегляд поданої звітності; реєстрації податкових накладних в ЄРПН; реєстрації акцизних накладних в СЕА РП; програмного РРО; перевірки стану розрахунків з бюджетом; здійснення сплати податків і зборів.

Для фізичних осіб в Електронному кабінеті  об’єднано сервіси для громадян в окремий «Електронний кабінет», що надає такі можливості:

- доступ до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування;

- доступ до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;

- подання декларації про майновий стан і доходи;

- отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків;

- подання заяви на включення до реєстру волонтерів.

Крім того, через режим «Стан розрахунків з бюджетом» фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі обравши на вибір одну з платіжних систем чи скориставшись QR-кодом.

Практична та інформаційно-роз’яснювальна допомога платникам податків

    Хто має право на податкову знижку, у які терміни та у який спосіб можна подати декларацію, які витрати дозволені до включення до податкової знижки – на ці та інші запитання щодня відповідають податківці Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області

Ось і цього разу фахівці інспекції проконсультували громадян, які завітали в Центр обслуговування платників, що діє при інспекції, щодо права на отримання податкової знижки, допомогла у заповненні декларації. 

Також нагадали, що для оформлення податкової знижки необхідні такі основні документи, як копія паспорта; довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку; довідка про заробітну плату, отриману протягом звітного року; копії документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення тощо); документ, що підтверджує ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї.

Подати декларацію можна через Електронний кабінет платника (https://cabinet.tax.gov.ua/) при наявності електронного цифрового підпису.

 

В Кам’янка-Бузькій ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

      У  Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Податкова знижка». 

На запитання платників податків відповідала заступник начальника Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Оксана Солонинка. 

-  У якому випадку  платники податків мають змогу повернути частину коштів у вигляді податкової знижки?  

Понесення протягом звітного року витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс):  

- якщо витрати підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи (далі – декларація); 

- отримання доходу у вигляді заробітної плати або у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. 

- Чи переноситься право на нарахування податкової знижки на наступні податкові роки? 

Ні, не переноситься. Відповідно до пп. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу України якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

- Отримання спадщини від нерезидента. Скажіть, будь ласка, яким чином оподатковується вартість спадщини (подарунку) у такому випадку? 

Відповідно до п.п.174.2.3 п.174.2 ст.174 Податкового кодексу України вартість будь-якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента оподатковується за ставкою, визначеною п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України, а саме 18%.

Отже, вартість будь-якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента оподатковується за ставкою 18 відсотків.

- Який документ повинна надати контролюючому органу фізична особа – резидент, яка отримала іноземні доходи, якщо податки сплачувались за межами України?  

Пунктом 13.4 ст. 13 Податкового кодексу України  встановлено, що суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими Податковим кодексом України. 

Відповідно до п. 13.5 ст. 13 Податкового кодексу України  для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачене чинними міжнародними договорами України.

Що стосується терміну сплати задекларованих сум податку на доходи фізичних осіб та військового збору, то фізичні особи та фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов'язані самостійно до 01 серпня 2023 року сплатити суму податкових зобов'язань, зазначених ними у річній декларації.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані були сплатити задекларовані податкові зобов’язання  ще до  10 травня 2023 року.

 

Заступник начальника

Кам’янка-Бузької ДПІ

Головного управління

ДПС у Львівській області                                                                              Оксана СОЛОНИНКА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора