Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує! Сервіси для фізичних осіб в Е-кабінеті
Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує, що сервіси для фізичних осіб – громадян в Електронному кабінеті об’єднано в окремий Е-кабінет для громадян.
Це дає можливість:
доступу до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування, сформованих податкових повідомлень – рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;
подання декларації про майновий стан і доходи;
отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;
подання заяв для реєстрації/внесення змін у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, надання копій документів, необхідних для реєстрації/внесення змін до Державного реєстру, та обрання контролюючого органу, до якого особа може звернутись для отримання документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО;
подання заяви на включення/внесення змін/виключення з Реєстру волонтерів.
Крім того, засобами Електронного кабінету фізичні особи мають змогу сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок, скориставшись QR-кодом або однією з платіжних систем у меню «Стан розрахунків з бюджетом».
Які документи необхідні при заповненні Облікової картки (Повідомлення, Заяв про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків) для підтвердження інформації про місце проживання (перебування) особи?
Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що відносини у сфері надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні регулює Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» (далі – Закон № 1871-IX), який також встановлює порядок надання таких послуг та порядок внесення, обробки, обміну відповідними відомостями в електронних реєстрах, базах даних для надання таких послуг.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 2 Закону № 1871-IX, витяг з реєстру територіальної громаддя - це документ у паперовій або електронній формі, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи або інформацію про відсутність таких відомостей на дату та час формування витягу.
Водночас, положеннями пункту 2 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1871-IX передбачено, що для підтвердження інформації про місце проживання (перебування), зареєстроване до набрання чинності цим Законом, особа може подавати відомості про місце проживання, що були внесені до паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки, витягу з реєстру територіальної громади.
При цьому варто звернути увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1111, затверджено Правила оформлення і видачі тимчасового посвідчення громадянина України (далі - Правила).
Відповідно до пункту 1 Правил, тимчасове посвідчення громадянина України — це документ, який посвідчує особу і підтверджує її належність до громадянства України.
На зворотній бік тимчасового посвідчення громадянина України вносяться відомості про місце проживання (абзац одинадцятий пункту 8 Правил).
У свою чергу, механізм видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи регулює Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи регулює Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509.
Абзацом другим пункту 1 цього Порядку визначено, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Отже, для підтвердження інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особа подає один з таких документів:
витяг з реєстру територіальної громади;
паспорт громадянина України, виготовлений у формі книжечки;
тимчасове посвідчення громадянина України.
Для підтвердження факту внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа подає довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
У разі якщо фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи відрізняється від задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (перебування), така особа в Обліковій картці за ф. № 1ДР/ Повідомленні за ф. № Ш, Заявах за ф. № 5ДР/№ 5ДРП зазначає адресу фактичного місця проживання/перебування відповідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Яка послідовність дій має бути здійснена для реєстрації ПРРО?
Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП).
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що використовуються такими ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє шляхом подання в електронній формі повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО, за формою № 5-ПРРО (J/F1391802).
Кам’янка-Бузька ДПІ: практична та інформаційно-роз’яснювальна допомога платникам податків
Хто має право на податкову знижку, у які терміни та у який спосіб можна подати декларацію, які витрати дозволені до включення до податкової знижки – на ці та інші запитання щодня відповідають податківці Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області.
Ось і цього разу фахівці інспекції проконсультували громадян, які завітали в Центр обслуговування платників, що діє при інспекції, щодо права на отримання податкової знижки, допомогли у заповненні декларації.
Також нагадали, що для оформлення податкової знижки необхідні такі основні документи, як копія паспорта; довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку; довідка про заробітну плату, отриману протягом звітного року; копії документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення тощо); документ, що підтверджує ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї.
Подати декларацію можна через Електронний кабінет платника (https://cabinet.tax.gov.ua/) при наявності електронного цифрового підпису.
Про порядок застосування РРО/ПРРО та право на податкову знижку розповіли під час «гарячої лінії»
Нещодавно у Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», під час якої заступник начальника інспекції Оксана Солонинка розповіла додзвонювачам про порядок використання РРО/ПРРО та норми податкового законодавства щодо права на податкову знижку.
Фахівець звернула увагу платників на те, що реєстратори розрахункових операцій зобов’язані використовувати підприємці 2-4 групи спрощеної системи оподаткування, які здійснюють розрахункові операції готівкою або через POS-термінал із застосуванням електронного платіжного засобу, тощо.
Також платники отримали відповіді на запитання стосовно послідовності їх дій для реєстрації програмних РРО.
Окремих запитувачів цікавило питання, як можна скористатися правом на податкову знижку за понесеними у 2022 році витратами за навчання, лікування COVID-19, сплату відсотків за іпотечним кредитом та з іншим, передбачених законодавством, причин.
Для отримання відшкодування з бюджету необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2023 року та копії підтверджуючих документів.
Про новації законодавства - у Кам’янка-Бузькій ДПІ
Днями, в Кам’янка-Бузькій ДПІ відбулась зустріч у форматі «круглого столу» начальника інспекції Тараса Печори з представниками бізнес - спільноти з питань ведення бізнесу та новацій законодавства.
Під час спілкування обговорили питання легалізації трудових відносин та заробітної плати, своєчасності сплати продаткових платежів, погашення податкового боргу, дотримання законодавства стосовно реалізації підакцизних товарів та застосування РРО/ПРРО. Посадовець зазначив, що у 2023 році власники або користувачі земельних ділянок вперше сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання за свої земельні частки (паї) сільськогосподарського призначення. Також доведено зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України від 11.04.2023 № 3050-IX щодо звільнення від сплати екологічного податку, майнових податків за знищене чи пошкоджене нерухоме майно тощо.
На завершення заходу посадовець нагадав про новий Порядок заповнення платіжок для сплати податків та єдиного внеску, від 22.03.2023 № 148, про функціонування електронних сервісів податкової служби та використання таких інформаційних ресурсів ДПС як: «InfoTAX», Facebook , Telegram-канал.
Начальник
Кам’янка-Бузької ДПІ
Головного управління
ДПС у Львівській області Тарас ПЕЧОРА