СБУ закликає не знімати та не поширювати відео в момент ракетних обстрілів ворога

Дата: 12.01.2023 12:40
Кількість переглядів: 86

СБУ вкотре нагадує про заборону поширення фото та відео фіксації в момент ракетних обстрілів ворога. А також про кримінальну відповідальність за несанкціоноване висвітлення інформації щодо розміщення оборонних об’єктів або дислокацію Збройних ЗСУ.

Ваш «невинний» запис може бути використаний:

  • російськими окупантами – які, побачивши наслідки своїх ударів, можуть завдати їх повторно і точніше.
  • ворожими ЗМІ країни агресора – для проведення спеціальних інформаційно-психологічних операцій проти України.

Правоохоронці активно відпрацьовують кожен випадок поширення таких відео в мережі Інтернет. Вживаються всі необхідні пошуково-процесуальні дії зі встановлення та притягнення фігурантів до відповідальності.

Слідчі спецслужби нагадують, що статтею 114-2 Кримінального кодексу України встановлено відповідальність за поширення даних про рух чи розташування підрозділів ЗСУ, їх озброєння та бойове забезпечення. Також відповідальність розповсюджується й на осіб, які здійснили поширення інформації про попадання ворожих ракет у військові об’єкти чи у самих військових.

А саме, заборонено поширювати інформацію про:

  • направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну;
  • переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань;
  • ракетні удари (фото/відео), які потрапили в ціль або ж схибили, проте в кадр таки потрапили українські військові або об’єкти військового призначення.

Кримінальна відповідальність застосовується до особи, якщо поширена нею інформація раніше не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України, Службою безпеки України чи Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України або в офіційних джерелах країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Такі діяння здійснені на шкоду Україні та її безпеці караються позбавленням волі на термін від трьох до восьми років.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора