Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує! Коли можна починати використовувати землю згідно з договором оренди?

Дата: 18.08.2022 18:15
Кількість переглядів: 104

      Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, щодо включення до об’єкту оподаткування єдиним податком четвертої групи земельних ділянок сільськогосподарського призначення, договори оренди яких подано на реєстрацію, проте у зв’язку з воєнним станом не проведено державну реєстрацію відповідного права оренди.

Об'єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи подають не пізніше 20 лютого поточного року загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється єдиний податок; звітні податкові декларації з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки; розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва та відомостей (довідку) про наявність земельних ділянок.

У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю) та дані про державну реєстрацію такого права.

Договірні відносини щодо оренди земельних ділянок регулюються Цивільним та Земельним кодексами України, Законом України від 06.10.1998 р. №161-XIV «Про оренду землі» (далі − Закон №161-XIV).

Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади (п. 2 ст. 2 Земельного кодексу). 

Статтями 125, 126 Земельного кодексу встановлено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюються відповідно до Закону України 01.07.2004 р. №1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону та виникає з моменту державної реєстрації такого права.

Поряд з тим, 07.04.2022 року набрав чинності Закон України від 24.03.2022 р. №2145-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану», яким передбачено суттєві зміни щодо порядку оренди землі та реєстрації відповідних договорів під час воєнного стану.

Згідно із нововведеннями, державна реєстрація укладення договорів оренди земельних ділянок під час воєнного стану покладається на районні військові адміністрації (без потреби внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).

Податковим законодавством чітко не визначено обов’язку щодо включення до об’єкту оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи лише площі сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), щодо яких договори оренди зареєстровані у встановленому чинним законодавством порядку.

Поряд з тим, відповідно до ст. 6, 19, 25 Закону №161-XIV орендар земельної ділянки зобов'язаний приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, але не раніше державної реєстрації відповідного права оренди, тому платники єдиного податку четвертої групи не звільняються від обов’язку щодо проведення державної реєстрації укладених договорів оренди земельних ділянок.

Користувачам ПРРО бажаючим переглянути Z-звіти

    Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області звертає увагу користувачів ПРРО, що з метою перегляду Z-звітів необхідно виконати вивантаження даних Z-звітів за потрібний період у файл в форматі CSV. Для цього суб’єкту господарювання необхідно здійснити наступні дії:

Для операційної системи Android:

- відкрити журнал;

- відкрити вікно експорту за допомогою кнопки в лівій нижній частині вікна;

- вказати період вивантаження (за датою початку зміни);

- натиснути «Готово»;

Файл у форматі CSV буде збережено:

- в папку «Download» пристрою, якщо версія Android менше 10;

- в папку «..AndroiddataPRRO.Posfiles», якщо версія Android 10 або вище.

Якщо файл для вказаного періоду в папці вже є, то програмою буде запропоновано замінити його.

Для операційної системи Windows:

- відкрити вікно експорту за допомогою пункту головного меню «Файл» – «Експорт Z-звітів за період»;

- вказати період вивантаження (за датою початку зміни) і натиснути «ОК».

 

Комунікаційні платформи – ефективний діалог платників податків та податківців

      Комунікаційні податкові платформи, які діють у головних управліннях ДПС та міжрегіональних управліннях ДПС по роботі з великими платниками податків, демонструють ефективність такого формату спілкування бізнес-асоціацій та податківців.

Податкова служба здійснює всі необхідні заходи для швидкого розгляду та вирішення проблемних питань, які виникають у роботі бізнесу.

Кожне звернення, яке надходить на адресу платформ, максимально швидко опрацьовується та дається зворотній зв’язок заявнику. Для цього визначені відповідальні особи з числа працівників територіальних органів ДПС.

На регулярній основі організовуються зустрічі представників бізнесу з фахівцями профільних підрозділів територіальних органів ДПС. Це дозволяє розглянути ситуацію з урахуванням всіх обставин та знайти системні рішення.

Державна податкова служба завжди відкрита до діалогу з інститутами громадянського суспільства та бізнес-асоціаціями. Адже під час такої комунікації податківці визначають точкові проблеми, які потребують більшої уваги з боку податкової служби, та працюють над їх системним вирішенням.

Радимо платникам податків, організаціям та асоціаціям, які представляють інтереси бізнесу, звертатися на комунікаційні податкові платформи у головних управліннях ДПС та міжрегіональних управліннях ДПС по роботі з великими платниками податків у разі виникнення питань, які потребують оперативного розгляду.

 

 

 

                                          Про проведення «круглого столу»

   Нещодавно,  в  Кам’янка-Бузькій  ДПІ відбулась зустріч  у форматі круглого столу начальника інспекції  Тараса Печори щодо новацій податкового законодавства в умовах воєнного стану.

На початку заходу Тарас Печора наголосив на своєчасності сплати податків, погашенні податкового боргу та дотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці, оформленні трудових відносин. Також  присутні обговорили зміни у податковому законодавстві в умовах воєнного стану, які мають на меті спростити ведення бізнесу, сприяти сплаті податків та покликані стимулювати ефективну роботу економіки у воєнний час.

Крім цього, звернуто увагу на обов’язковість застосування РРО/ПРРО, одноразове (спеціальне) добровільне декларування та використання електронних сервісів ДПС.

Зустріч завершилась у форматі  «запитання - відповіді».

 

 

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Фахівці Кам’янка-Бузької  ДПІ інформують.

Єдиний внесок для платника – резидента Дія Сіті встановлюється:

а) на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати – у розмірі мінімального страхового внеску (22 відс. від мінімальної заробітної плати);

б) на суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за гіг – контрактами – у розмірі мінімального страхового внеску (22 відс. від мінімальної заробітної плати).

Фізичні особи – підприємці, які мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія Сіті, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску (22 відс. від мінімальної заробітної плати).

 

 

 

Начальник

Кам’янка-Бузької ДПІ

Головного управління

ДПС у Львівській області                                                                                       Тарас ПЕЧОРА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора