Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує! Наслідки неподання одноразової (спеціальної) декларації

Дата: 22.11.2021 12:05
Кількість переглядів: 97

      Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області звертає увагу, що у разі якщо особа, яка має право на одноразове (спеціальне) декларування не скористується ним, то вона буде вважатися такою, що повідомила контролюючий орган про те, що станом на дату завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування (31 серпня 2022 року):

- у її власності відсутні активи, одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів, та/або

- склад та обсяг таких активів (тобто активів, одержаних (набутих) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів) у власності такої фізичної особи перебуває в межах, щодо яких не здійснюється нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Склад та обсяг активів, в межах яких не здійснюється нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначені п. 10 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

 

Контакти для подання в електронному вигляді звернень громадян та запитів на отримання публічної інформації та строки їх розгляду

Електронна скринька для надсилання звернень громадян з підписом заявника, який може бути відсканованим, сфотографованим або із застосуванням кваліфікованого електронного підпису: [email protected].

Строк розгляду звернень громадян – 30 днів або продовження, але не більше 45 днів.

Контакти для отримання інформації щодо надходження та реєстрації звернення громадян: 044-279-79-78.

Електронна скринька  для надсилання  запитів на отримання публічної інформації: [email protected].

Строк розгляду запитів  на отримання публічної інформації  –  5 робочих днів або продовження до 20 робочих днів.

Контакти для отримання інформації щодо надходження та реєстрації запиту на отримання публічної інформації: 044-247-35-36.

Втратили чи зіпсували картку індивідуального номера. Як діяти?

Щоб отримати нову картку РНОКПП (реєстраційного номеру облікової картки платника податків) ви можете звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації чи проживання з паспортом та отримати дублікат довідки РНОКПП.

Якщо ж у Вас відбулися зміни місця реєстрації, прізвища тощо, то необхідно буде заповнити заяву №5-ДР.

На внесення змін та виготовлення довідки РНОКПП надається термін до 3-х робочих днів (за місцем реєстрації) та до 5-ти робочих днів у разі звернення до будь якого органу податкової служби за місцем тимчасового перебування.

 

 

 

Про проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування

Нещодавно за участі заступника начальника Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Оксани Солонинки відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування».

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі запитання, що надійшли від платників податків.

Питання.

Скажіть, будь ласка, чи потрібно додавати до декларації документи, що підтверджують вартість об’єктів декларування?

 Відповідь.

 До одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, коли місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи є за межами України, чи валютні цінності, розміщенні на рахунках у банках в Україні, та у разі декларування прав грошової вимоги.

При місцезнаходженні (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Питання.

Підкажіть, будь ласка, в який термін необхідно сплатити суму недоплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі подання декларантом уточнюючої декларації?

 Відповідь.

Якщо сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначена в уточнюючій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, є більшою за суму збору, сплачену на підставі попередньо поданої декларації, то суму збору в розмірі такої різниці необхідно сплатити протягом 30 календарних днів з дати подання уточнюючої декларації.

Питання.

Скажіть, будь ласка, чи повинна фізична особа відкривати у банку поточний рахунок із спеціальним режимом використання, якщо кошти, які така особа бажає задекларувати, вже розміщені на поточних рахунках у банку?

 Відповідь.

Вимога щодо відкриття фізичною особою поточного рахунку із спеціальним режимом використання стосується виключно готівкових коштів у національній та іноземній валютах, а отже не поширюється на кошти, які вже розміщені фізичною особою  на поточних рахунка у банку (п. 9 підрозділу 9-4 розділу ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року  № 2755-VI із змінами та доповненнями).

Питання.  Скажіть, будь ласка, чи необхідно подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, якщо фізична особа володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку?

 Відповідь. Доброго дня! Фізичній особі необхідно подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, якщо вона володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування.

Фото №1

У власності декларанта є лише частка об’єкта нерухомого майна - будинку. Як задекларувати таке майно в одноразовій декларації?

Власник частки об’єкта нерухомості, що належить декільком фізичним особам на праві спільної часткової власності зазначає в одноразовій спеціальній добровільній деклараціїзагальну площу такого майна та розмір частки, що належить декларанту.

У графі 6 «Площа, кв. м.» розд. V «Нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» одноразової (спеціальної) добровільної декларації зазначається загальна площа нерухомого майна, а в графі 7 «Розмір частки» розд. V Декларації вказує розмір частки об’єкта нерухомості, що належить декларанту на праві спільної часткової або сумісної власності.

 

 

Начальник

Кам’янка-Бузької ДПІ

Головного управління

ДПС у Львівській області                                                                                     Тарас  ПЕЧОРА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора