Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує! Електронні сервіси - вимоги часу для платників податків

Дата: 22.09.2021 15:58
Кількість переглядів: 107

В Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області  проведено практикум з платниками щодо актуальних питань застосування податкового законодавства, функціонування  електронних сервісів.

Фото без опису

 

Фахівці інспекції  постійно проводять роз’яснювальну роботу щодо  практичного застосування  норм податкового законодавства, обліку платників, електронних сервісів, зокрема Електронного кабінету. Користування Е- кабінетом надає можливість працювати платникам з органами ДПС дистанційно, а саме:

- заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;

- переглянути дані картки особового рахунка про стан розрахунків з бюджетом (нараховано, сплачено, переплата, податковий борг, штрафні (фінансові) санкції, пеня);

- формувати платіжні документи щодо сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету;

- здійснювати офіційне листування з органами ДПС України, отримувати адміністративні послуги, сплатити подататкові платежі тощо.

Також проінформовано про те, що з 1 вересня 2021 року стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету. Повідомлення, роз’яснення щодо кампанії добровільного декларування постійно оприлюднюються на субсайті Головного управління ДПС у Львівській області.

 

Фото №1

Отримувати адміністративні послуги зручно, використовуючи електронні сервіси

В Червоноградському відділі управління електронних сервісів ГУ ДПС у Львівській області нагадали, що створення умов, які гарантують якісне обслуговування громадян, є пріоритетним напрямом для органів державної податкової служби. Щоб забезпечити громадянам та бізнесу максимальну зручність та доступність сплати податків, фахівці податкової служби  активно працюють над цифровізацією послуг.

Дистанційно спілкуватися з органами ДПС допомагають електронні сервіси:

«Єдине вікно подання електронної звітності» - спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення, яке розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Головна/ Електронна звітність/ Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»;

«Електронний кабінет» - інформаційно-телекомунікаційна система, вхід до якої здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/, а також через вебпортал ДПС https://tax.gov.ua/.

Найбільш популярним сервісом ДПС залишається Електронний кабінет, який надає можливість доступу до понад 80 електронних сервісів. Цей сервіс сприяє покращенню відносин з платниками, завдяки йому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів податкової служби, підвищується оперативність надання та якість звітності.

З початку 2021 року фахівці Центрів обслуговування платників ГУ ДПС у Львівській області надали 149 236 адміністративних послуг, з них 49 430 - в електронній формі.  Тож, електронними сервісами скористалися 33% від загальної кількості платників, які зверталися за адмінпослугами.

Найчастіше платники податків користувалися Електронним кабінетом при отриманні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (70% від загальної кількості виданих довідок), послуг з реєстрації реєстратора розрахункових операцій (77%), реєстрації книг обліку розрахункових операцій (80%), послуги з реєстрації  платника  єдиного податку (72%) тощо.

У структурі наданих адміністративних послуг найбільшу питому вагу займає послуга з видачі картки платника податків (55 111 послуг) та видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків (7 064 послуг). Всього протягом січня – серпня 2021 року надано майже 62 175 таких послуг, що становить 42%  від загальної кількості наданих адміністративних  послуг.

Відвідувачів ЦОП з питань надання адміністративних послуг, приймання звітності та надання інших послуг  приймають: у робочі дні з 08 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. (у п’ятницю – до 15 год. 45 хв.).

З переліком адміністративних послуг, що надаються Головним управлінням ДПС у Львівській області, інформаційними картками адміністративних послуг та зразками документів, необхідних для їх отримання, можна ознайомитись на субсайті Територіальних органів ДПС у Львівській області» у розділі «Адміністративні послуги» (lv.tax.gov.ua).

Для інформаційної підтримки та допомоги платникам податків щодо стану обробки податкової звітності, реєстрації податкових накладних та функціонування електронних сервісів функціонує Контакт-центр ДПС, в який можна звернутися за номером тел. 0 800 501 007 зі стаціонарного телефону безкоштовно.

 

 

 

Начальник

Кам’янка-Бузької ДПІ

Головного управління

ДПС у Львівській області                                                                                     


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора